کیست که چون من به تو دلبسته است/ مثل من ای دوست بسی هست و نیست..

گل ها رفتند، مبادا از خارها باشیم. جبهه ها منتظرند...

این را با یک قلم درشت روی دیوار دکل بلندترین کوه نوشته قبل از شهادتش.. روزت مبارک.. دوسال شده که همدیگر را ندیده ایم از پشت سنگ ها..قرآن جلد آبی من هنوز آنجاست؟..  خدا میخواست مثل امام هادی(ع) غریب باشی عزیزم.. خدا میخواست شش ماه سرد سال هیچ زائری غیر از فرشته ها و کولاک برف ها و ابرهای باران زا و نسیم سرد کوهستان نداشته باشی.. خدا میخواست تو در قلب بلند ترین کوه ها خاک بشوی.. تربت بشوی.. خدا میخواست به کوه ها و صخره ها و سنگ ها و دشت ها بگوید محکم بایستید تا هیچ کس از هیچ جاده ی پر پیچ و خمی نتواند خودش را به عزیزانم برساند.. خدا تو را برای خودش میخواست حتی جسمت را.. فکری شده ام اگر مردم یا شهید شدم و نگذاشتند من را کنار قطعه دوست داشتنی ام در گلزار شهدا دفن کنند، بیایم آنجا پیش تو و تا خود خود قیامت کنارت بخوابم. سمت راستت. جوری که صورتت رو به من باشد. مثل بچگی ها پیشت بخوابم. سرم را بگذارم روی بازویت. تکیه ام را بدهم به پهلویت و تا قیامت با هم باشیم..

در شب باران به خاک ریخته گاهی / بوسه ی ابری که دل سپرده به ماهی

خط به خط سرنوشت من مژه ی توست / زندگی کوه بسته است به کاهی

زلف تو و عمر من؟ چه راه درازی! /چشم تو و حال من؟ چه روز سیاهی!

مسئله ی مرگ و زندگی نظر توست/ می کشی و زنده میکنی به نگاهی

حق من این زندگی نبود ،خدایا! / جان مرا زودتر بگیر، الهی..

شعر از کتاب گزینه اشعار فاضل نظری.

/ 11 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی

خوشا بحالشان

خوشا بحالشان

مشاوره حقوقي جهت امور خيريه

بياييم در زندگي خود چند دقيقه نيز به فکر فقرا و نيازمندان باشيم و بدانيم در صورت کمک به اين عزيزان حتما پاداش آن را در زندگيمان از خداوند خواهيم گرفت ...منتظر حضور سبزتان هستيم http://moshaverhoghooghi.bmiblog.ir

سوسنی

سلام دکتر یونس,نمیدونم چی بگم. و از خدا براتون اجر و براوردن دعاتون رو میخوام...

سودا

واقعا به این قلم روان غبطه میخورم... میشود پرسید درباره ی کیست؟!

در محضر دوست

سلام راستش من و دوستم خانم شمس ختم برداشتیم.امسال اومد سراغم و گفت ببین دیگه اون دوستت ختم نذاشتند؟ من سر موضوعی (به گمان ازدواج برادرشون) بسیییییییار به ایشون اعتقاد پیدا كردم و بعد از اون ماجرا هم هی هربار برای ایشون نذر كردم.اما دلم میخواد در ختم جمعی سالروز شهادتشون هم شركت كنم. البته بنده هم از ایشون بی نصیب نیستم اما این نقل قول از همكارم هست سفارش كنید بیشتر هوامونو داشته باشند:)

مسیر

راست گفتید روز را اول باید به ایشان تبریک می گفتید مهمان سیدالشهدا باشند الهی!

مسیر

همیشه بعد شنیدن چیزی شبیه این از خانواده های شهدا فکر م یکنم درین عصر بی پیغمبری چقدر معجزه دیده اید شمایان!!!

شمیم

سلام دکتر خوبی؟ چه خلوت شده اینجا.یاد اون نوای قبلی به خیر. شهیدی در کوهستان؟ قشنگه. همه شون حسادت برانگیزن. راستی آمین :)

سودا

پس چرا نوشتین دو ساله ندیدینشون؟؟!