10 رجب با طعم 7 محرم...

سخت ترین سوال دنیا شاید سوال پسرک 5 ساله ایست که 2 پر چادر مادرش را کنار میزند وجستجوگرانه میگوید پس نی نی مون کو؟!

سخت ترین کار دنیا شاید زنگ زدن به دکتر سونوگرافیست غریبه ای باشد که شماره اش را از یکی از بچه ها گرفته ای تا از توی اتوبوس و بین راه التماسش کنی تا مریض ات را اورژانسی ببیند.. سخت تر وقتی ست که میگوید جنین صدای قلب و حرکت ندارد و تو آنقدر گریه میکنی که رادیولوژیست ندیده و کمک راننده اتوبوس را در حیرت فرو میبری..

سنگین ترین بار دنیا برداشتن آب زمزم و تربت سیدالشهدا و لباس های نوزادیست که دست نخورده به خانه برمیگردند..

سخت است با هزار ذوق و شعف و شادی و چشم انتظاری 8 ماه و 27 روزه، بروی بیمارستان و با چشم های سرخ و پلکهای ورم کرده و دست خالی به خانه برگردی..

در لحظاتی که از راه دور منتظر سونو گرافی بودم و فقط به ماه وسط آسمان نگاه میکردم و خدا را به حق مولود های عزیز این ماه عزیز قسم میدادم، تا وقتیکه رادیو لوژیست گفت "هیچ صدایی نمیشنوم.. هیچ صدایی".. کمرم تیر میکشید، انگشت هام میلرزید، صدای تپش قلبم را میشنیدم... تو فکر کن ما بچه های توی خیمه..

شب تولد علی اصغر (ع)، نی نی ما از کم آبی مرد.. سه روز قبل از اینکه به این دنیا بیاید.. لطفا برای مادرش دعا کنید..

/ 13 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
در محضر دوست

الهی... الخیر فی ما وقع... خدا به شما و همسرتون صبر بده امیدوارم گفتن این حرف بهتون آرامش بده: آقای عالی در برنامه سمت خدا مرداد 1391گفتند: سیزدهمین شفیع، بچه های سقط شده هستند. رحمت خاص شامل حال آنها می شود و دم بهشت می ایستند تا پدر ومادرشان بیایند. و حتی جایی خوندم که حضرت ابراهیم و هاجر علیهمالسلاماین فرزند را پرورش میدهند

مشق های آدم شدن

گاهی وقت ها... فرزندان میشن به نوعی قربانی والدین. یعنی والد، بچه رو برای خدا قربونی میکنه... یا خدا بچه رو بعنوان قربونی میگیره... و بچه شهید... و عند ربهم یرزقون...

زهرا-ا

سلام. داغون شدم آقای دکتر... خدا به حق علی اصغر (ع) سیدالشهدا (ع) به شما و مادرشون صبر بده...

...

فقط خدا می تونه دلشو اروم کنه. فقط یه زن می تونه عمق دردشو حس کنه، فقط یه مادر! تمام مدت بارداری قلب یه مادر توی دهنشه... خدا بهش صبر بده!

سحر

برداشت من این بود که فرزند درراهتون به علت اولیگوهیدرامنیوس فوت کردن.واقعا متاثر شدم.ولی با تمام وجود معتقدم همیشه در پس تلخ ترین اتفاقات خیر عظیمی هست.بخاطر دلداری دادن نمیگم فقط اعتقادم رو میگم.من هروقت به عزیزانم و محبتی که بهشون دارم فکر میکنم سریع از خدا کمک میخوام که یک وقت وایستگی و محبتم من رو از خدا دور نکنه که بخواد با گرفتن اون عزیز قدرت و عشق واقعی رو یادآوری کنه.راضی هستیم به رضای خدا

دارچین

...می سپارم به تو از چشم حسود چمنش خدا صبر بدهد

دکتر یونس->م

بابا تو این وبلاگ پرشین شما هم که مثل بلاگفا نمیشود کامنت گذاشت! قدم به پرشین بلاگ گذاشته اید، مبارک باشد. چوبکاری میکنید؟ من اطلاعات نرم افزاریم به زور صفره! ولی بعید میدونم همچین چیزی در پرشین وجود داشته باشد.

چو انداختن همیشه بد است

سر حرف انداختن افراد و چو انداختن در فامیل و در و همسایه و.. که فرزندی در راه است و اسمش می خواهیم را فلان بگذاریم و... و خلاصه همینکه خودتان نوشتید" سر اسمش چقدر داستان داشتیم"، ممکن است به چشم زخم خوردن منجر شود. البته ان شاء الله آن را خرافات ندانید. این مساله در مورد سایر امور، اعم از اشتغال و ازدواج و تحصیل و مسکن و... هم جاری است.

ح

و خداوند خوبان را سخت آزمایش میکند

صبور

بله... چه سخت...فقط چند روز مونده بود بیاد.... نیومده رفت